Uctění památky 17. listopadu na Albertově

Již čtvrtý ročník Uctění památky 17. listopadu na Albertově proběhl obdobně jako v letech předchozích, nicméně ve větším měřítku. Myšlenkou bylo společně si důstojně připomenout události z listopadu roku 1939 a 1989 a uctít tak Den boje za svobodu a demokracii stejně jako Mezinárodní den studentstva. Událost byla pořádána primárně studenty a byla určena široké veřejnosti všech věkových kategorií. Cílem bylo připomenout si minulé události naší země, které ji formovaly v její současnou podobu, a také poukázat na důležitost existence svobodné společnosti.


Návštěvníci mohli letos zavítat na Albertov hned ráno od 9.00, kdy se den zahájil přímým přenosem pietního aktu u Hlávkovy koleje, po kterém na pódiu následoval koncert smyčcového kvarteta. Návštěvníkům tak ráno zpříjemnila nejen hudba, ale i možnost posnídat přímo v centru dění listopadových událostí.


Součástí celé akce byl samozřejmě pietní akt u pamětní desky, proslovy zástupců vysokých škol včetně studentů. Sborově se zpívala Česká hymna, hymna Evropské unie a pochopitelně studentská hymna Gaudeamus.Na Albertově se mohli návštěvníci seznámit s činností různých občanských iniciativ a studentských organizací působících nejen na Univerzitě Karlově. Připravena byla také diskuse Občanské fórum aneb motor Sametové revoluce, živé vysilání DVTV a naplánováno je i společné vystoupení zástupců jednotlivých albertovských fakult. Jelikož se jednalo o vyvrcholení celé iniciativy Svobodný listopad, návštěvníci na Albertově nalezli i shrnující informace o proběhnuvších událostech v rámci iniciativy.


Po 15. hodině byla zahájena rekonstrukce historického průvodu z roku 1989 směřující na Národní třídu, kde vyvrcholilo Korzo Národní.


Z Albertova navíc celý den vysílala Česká televize a také Český rozhlas.


Program

9.00 Přenos Vzpomínkového aktu od Hlávkovy koleje z Jenštejnské ulice

10.20 Vystoupení Komorního sboru Entropie

11.00 Proslovy zástupců albertovských fakult

12:00 Pietní akt na Albertově

    Proslovy akademiků, studentů a významných osobností

    Sborový zpěv

    Kladení věnců

13.00 Živé vysílání DVTV na pódiu

14:30 Zahájení rekonstrukce průvoduPoslední změna: 18. listopad 2019 06:01 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: