Uctění památky 17. listopadu na Albertově

Již čtvrtý ročník Uctění památky 17. listopadu na Albertově proběhne obdobně jako v letech předchozích, nicméně ve větším měřítku. Myšlenkou je společně si důstojně připomenout události z listopadu roku 1939 a 1989 a uctít tak Den boje za svobodu a demokracii stejně jako Mezinárodní den studentstva. Událost je pořádána primárně studenty a je určena široké veřejnosti všech věkových kategorií. Cílem je připomenout si minulé události naší země, které ji formovaly v její současnou podobu, a také poukázat na důležitost existence svobodné společnosti.


Návštěvníci mohou letos zavítat na Albertov hned ráno od 9.00, kdy se den zahájí přímým přenosem pietního aktu u Hlávkovy koleje, po kterém na pódiu bude následovat koncert smyčcového kvarteta. Návštěvníkům tak ráno zpříjemní nejen hudba, ale i možnost posnídat přímo v centru dění listopadových událostí.


Součástí celé akce je samozřejmě pietní akt u pamětní desky, proslovy zástupců vysokých škol včetně studentů. Bude se sborově zpívat Česká hymna, hymna Evropské unie a pochopitelně studentská hymna Gaudeamus.


Na Albertově budou se moci návštěvníci seznámit s činností různých občanských iniciativ a studentských organizací působících nejen na Univerzitě Karlově. Připravena bude také diskuse Občanské fórum aneb motor Sametové revoluce, živé vysilání DVTV a naplánováno je i společné vystoupení zástupců jednotlivých albertovských fakult. Jelikož se jedná o vyvrcholení celé iniciativy Svobodný listopad, návštěvníci na Albertově naleznou i shrnující informace o proběhnuvších událostech v rámci iniciativy.


Po 15. hodině bude zahájena rekonstrukce historického průvodu z roku 1989 směřující na Národní třídu, kde bude vrcholit Korzo Národní.


Na místě bude možnost se občerstvit i využít sociální zařízení. Z Albertova bude navíc celý den vysílat Česká televize a také Český rozhlas.


Program

9.00 Přenos Vzpomínkového aktu od Hlávkovy koleje z Jenštejnské ulice

10.20 Vystoupení Komorního sboru Entropie

11.00 Proslovy zástupců albertovských fakult

12:00 Pietní akt na Albertově

    Proslovy akademiků, studentů a významných osobností

    Sborový zpěv

    Kladení věnců

13.00 Živé vysílání DVTV na pódiu

14:30 Zahájení rekonstrukce průvodu
Poslední změna: 12. listopad 2019 06:39 
Sdílet na: