Konference ****************************************************************************************** * ****************************************************************************************** ****************************************************************************************** * 14. listopadu ****************************************************************************************** *========================================================================================= * Konference Československý disent a jeho společenský přesah *========================================================================================= Odpor vůči totalitnímu režimu byl zejména v normalizačním období vyjádřen mnohými společen Nejvýznamnější proud se vytvořil kolem Charty 77, ale nelze nezmínit také další, kteří boj politická a občanská práva, za demokracii. Téma konference [ URL "https://svobodnylistopad akci/disent/"] bylo rozděleno do bloku navazujících diskusí, které divákovi přibližily udá nejen disidentů. Závěrem proběhl koncert disidentských skupin a hudebníků, který byl oboha slovo jednotlivých aktérů. Cílem navazujících akcií bylo přiblížit zejména mladému posluch jednotlivých disidentských skupin a problémy, se kterými se potýkaly v boji za občanská pr ****************************************************************************************** * 15. listopadu ****************************************************************************************** *========================================================================================= * Ekonomická transformace v ČR a SR od sametové revoluce po současnost a otázka budoucnost *========================================================================================= K příležitosti 30. výročí událostí sametové revoluce proběhla odborná konference [ URL "ht svobodnylistopad.cz/seznam-akci/ekonomicka-transformace/"] s bývalými i současnými aktéry politického dění nejen v České republice, ale i na Slovensku, s cílem komplexně představit úskalí ekonomické transformace od 90. let do současnosti a rozdíly v pojetí v České republ Slovensku. Prostřednictvím organizátorů z řad zástupců studentských spolků oslovit konfere nynější studenty a absolventy. Rovněž pak se zamyslet, jaký vývoj se dá odhadovat v budouc konference byly také studentské spolky z Vysoké školy ekonomické, kde by se celá akce měla ****************************************************************************************** * 16. listopadu ****************************************************************************************** *========================================================================================= * Evropa a Mezinárodní den studentstva *========================================================================================= Jednalo se o společné setkání českých a zahraničních studentů se zástupci vybraných evrops škol (konkrétně z Paříže, Heidelbergu, Varšavy, Milána, Kodaně a samozřejmě Prahy), které konference [ URL "https://svobodnylistopad.cz/seznam-akci/mezinarodni-konference/"] . Ústř bylo pojetí Mezinárodního dne studentstva v evropském kontextu. Skutečnost navrácení tohot svátku do českého kalendáře pak dodalo této konferenci i symbolický charakter. Důraz byl k otevřenou diskusi všech zúčastněných.