Dětský den ****************************************************************************************** * ****************************************************************************************** Dne 28. září 2019 na den české státnosti proběhl na půdě Univerzity Karlovy dětský den [ U cuni.cz/UK-9980.html"] - již tradiční akce určená především nejmenším návštěvníkům. Na zdá sobotního odpoledne dohlížel osobně Václav IV. s manželkou Žofií Bavorskou a svojí družino V doprovodu družiny strávil Václav IV. celý sváteční den a občas, jak už to tak při řinčen bývávalo, naháněl strach kolemjdoucím, kteří i zcela náhodně procházeli Ovocným trhem. Na Dětském dnu v Karolinu nechybělo ani letos loutkové divadlo a dětské dílničky. Bohatý p klauniáda s úžasnou Klaunkou Pepinou [ URL "http://www.klaunka-pepina.cz/"] z Plzně, která obležení dětí ještě dlouho po svém vystoupení. V průběhu dne si setkání s Václavem IV. nenechalo ujít téměř 4000 návštěvníků. Bylo dobře, sebou i své rodiče. Mohli se spolu s nimi vrátit do časů před 600 lety. Právě taková doba úmrtí vladaře, který se rovněž nesmazatelně zapsal do historie Univerzity Karlovy.